fbpx

בית מדרש לפסיכותרפיה ועמקות יהודית​

כניסת מנויים

בית מדרש לפסיכותרפיה ועמקות יהודית

יום חמישי 22/04
21:00 – 22:00
המפגש הראשון ללא תשלום בתכנית המנויים של מכון אבולעפיה*
מנחה: אבי הר טוב

נושא: דרך ההקשבה – הקשבה היא המפתח אל הלב, האפשרות שלנו לתת באמת מתוך ראיית הצורך הפנימי של האחר (ושל עצמנו).

https://us02web.zoom.us/j/83529378791
מזהה סיסמא: 83529378791
סיסמא: 1234

“דרך ההקשבה” זוהי דרך שהולכים בה ללא תיחום, דרך חיים, ובעיקר הדרך שדרכה מגיעים ללבבות אדם. נלמד יחד להקשיב פנימה אל עצמנו ופנימה אל ליבו של האחר..
אבי הר-טוב מציע סדרת מפגשים שנולדו מתוך קורס “שערי ההקשבה” שהוא מלמד במכון אבולעפיה. ההשתלמות שתחת כנפיה, כל מי שחפץ וחפצה להעמיק בדרך, יוכלו לעשות זאת יחד, כתף אל כתף, לב אל לב.

לפרטים נוספים על בית המדרש לחצו על הקישור פה למטה👇
https://www.aboulafia-institute.org/aboulafia-membership

*שימו לב: תכנית המנויים של מכון אבולעפיה היא אינה חלק מהתכנית להדרכת הורים של ד”ר מיכאל

רשימת המרצים

resized_מיכאל-1-1-1024x828

ד"ר מיכאל

בית מדרש "דרך ההקשבה" הוא גם דרך שהולכים בה ללא תיחום, גם דרך חיים, וגם ובעיקר הדרך שדרכה מגיעים ללבבות אדם. אבי הר-טוב מציע בית מדרש פתוח, שנולד מתוך קורס "שערי ההקשבה" שהוא מלמד במכון אבולעפיה, כבית מדרש שתחת כנפיו, כל מי שחפץ וחפצה להעמיק בדרך, יוכל לעשות זאת יחד עם עוד מי שהולך בדרך, כתף אל כתף, צעד לעוד צעד, לב אל לב.

תמרה אבלסון_2

גב' תמר אבלסון

סדנת על פי תורתו של רבי נחמן מברסלב דרך דמיונובע. התבוננות פנימה בשקט, מאפשרת לי לגלות את הכוחות שלי , לגעת בטוב, לצאת ממחשבות לא טובות לשחרר אחיזות ולברר את הכוח המדמה. כדי להתחבר לעצמי ,לטוב שלי , לבעלי ולבורא עולם. מוזמנת בשמחה לתת זמן ומרחב לעצמך. תמר אבסלון - בוגרת תואר שני בטיפול במוסיקה באוניברסיטת בר אילן, מטפלת רגשית ודמיונובע .מנחת קבוצות להכשרת מטפלות ועבודה פנימית,עבודה רגשית דרך התורה של רבי נחמן, ועבודה עם קול במשך 17 שנה. מעבירה סדנאות לנשים במדבר .סדנאות התבודדות, והתבוננות .

אבי הר-טוב

אבי בר טוב - דרך ההקשבה

בית מדרש "דרך ההקשבה" הוא גם דרך שהולכים בה ללא תיחום, גם דרך חיים, וגם ובעיקר הדרך שדרכה מגיעים ללבבות אדם. אבי הר-טוב מציע בית מדרש פתוח, שנולד מתוך קורס "שערי ההקשבה" שהוא מלמד במכון אבולעפיה, כבית מדרש שתחת כנפיו, כל מי שחפץ וחפצה להעמיק בדרך, יוכל לעשות זאת יחד עם עוד מי שהולך בדרך, כתף אל כתף, צעד לעוד צעד, לב אל לב.

admin-ajax (1) (1)

פרופסור רפאל ועקנין - אלה החיים. מבט אל הנפש על פי אגדות

סיפור האגדה הוא סיפורה של אמת אנושית; דברים שקרו ועדיין קורים לכל אדם. בסדרה בת xמפגשים שבועיים/ דו שבועיים של הרצאות ודיונים, ניתן מבט פסיכולוגי על סיפורי אגדה מאוצר אגדות חז”ל, נתבונן בעולמם של גיבורי הסיפורים ונלמד מהם על החיים שלנו כאן ועכשיו. פרופסור רפאל ועקנין - פסיכולוג ומרצה לפסיכולוגיה יהודית וחינוך יהודי במכללת הרצוג בירושלים. פרסם עד כה 6 ספרים ועשרות מאמרים בתחום זה.

ד

ד"ר מורדכי בן ארי - סדנת סמכות הורית

admin-ajax (2)

יצחק גואטה

פיתח שיטה המאפשרת מרחב מודעות הכולל נוכחות גוף-לב-תודעה, ניהול תהליכי התפתחות, שינוי וריפוי לגוף ולנפש דרך: התבוננות והקשבה, נשימה, מודעות, קול, תנועה מרפאה, מגע, קשר ושיתוף. יצחק גואטה - בעל ותק של 30 שנה בטיפולים אישיים וזוגיים, הכשרת מטפלים ומורים והנחיית קבוצות התפתחות. ממייסדי מגמת הפסיכותרפיה הגופנית במכללת רידמן בת"א טבריה וחיפה. הקים בראש פינה את "מרכז מעיינות ללימודי תודעת הגוף" להכשרת מטפלים בשיטה והתפתחות אישית וקבוצתית. כיום מטפל ומלמד בירושלים

ד

שלמה שיש - צ'י קונג

צ'י גונג הוא ביטוי סיני שפירושו עבודה (=קונג) על הצ'י – על החיוניות של האדם. ניתן לעבוד על החיוניות שלנו ולשפר אותה דרך נשימה, אכילה, שתייה, שינה וגם תנועה. הצ'י גונג משלב את העבודה של תנועה, נשימה ושימת לב. מטרת שימת הלב היא לחבר בחוויה אחת את מכלול המערכות המוחיות -תודעה – רצון – תחושה והנאת זרימת התנוע העולה מהתרגול; כדי שהמתרגל יקרקע את המחשבות שלו, את התודעה שלו, את העשייה שלו בתוך האברים, דבר זה מעורר ומעצים את התחושה של זרימת הצ'י בכללות האדם ובהמשך מעלה את החיוניות ומעורר שמחה מיוחדת. נלמד בהקדמה זו עד כמה הצ'י גונג יכול לשפר את חיי היומיום של האדם המודרני, ומותאם לכך. כן נלמד קצת הדגמות, עד כמה שאפשר באמצעות הזום, לדבר זה.

WhatsApp Image 2021-03-22 at 14.57.11

יונתן יידוב - גילוי הנפש

שלבי התפתחות הילד| טיפול בחרדות | טיפול בפוסט טראומה | טיפול בדיכאון | טיפול בהתמכרות | גיל ההתבגרות | טיפול בחוסר ביטחון עצמי | טיפול בקשיי קשב וריכוז | טיפול בתלות ושליטה | תקשורת בין אישית | שלום בית. יונתן יידוב הוא רם בישיבה ופסיכותרפיסט

הקורסים כוללים

מפגש זום פעם בשבוע

בכל יום שני ניפגש עם אחד המנחים להרצאה / שיעור / מפגש / הנחייה נשפית / הנחייה גופנית

למידה היברידית

צפייה מכל מכשיר, בכל מקום. אם נח לכם בבית, בעבודה, בקליניקה שלכם או במקום שקט בחוץ. מכל מקום אפשר להתחבר למפגש

ספריית השיעורים

כל השיעורים יוקלטו. תוכלו לגשת אליהם מתי ומאיפה שתבחרו